ضرورت نور مصنوعی برای بونسای داخلی

#مقالات_بونسای


👈 ضرورت نور مصنوعی برای بونسای داخلی


🔆 مقدار روشنایی نور با استفاده از یک دستگاه به نام "لوکسومتر" اندازه گیری می شود که یک وسیله بسیار رایج و کم هزینه است که تا حدودی مشابه با نور سنج مورد استفاده در عکاسی است.

🌞 در صورتی که شما درختان بونسای خود را با چراغ های مصنوعی ارائه می کنید، باید توجه داشته باشید که چرا بونسای احتیاج بیشتری به این نوع نور را دارد! ، چرا که چراغ های مصنوعی بیشتری برای تامین نور بونسای داخلی باید نصب کنید.


🕓 در حالت ایده آل، شما باید این چراغ های مصنوعی را برای درختتان بین 12 ساعت تا 16 ساعت روشن نگه دارید.

باید توجه داشته باشید که ارائه نور مصنوعی کافی به درختان بونسای با مقدار دقیق و طول مدت نور، برای سلامتی این گیاهان حیاتی است. در حقیقت، ممکن است مجبور شوید این چراغ های مصنوعی را هر روز چند بار روشن و خاموش کنید که در اینجا شما می توانید این کار را با استفاده از یک تایمر انجام دهید.


تولید کنندگان بونسای در مناطق معتدل به خصوص برای تهیه نور کافی طبیعی خورشیدی به گیاهان، به خصوص در فصل زمستان، حتی اگر آنها گیاهان خود را روی یک پنجره قرار داده اند دشوار می باشد. 


در درجه اول به این دلیل است که روزهای ماه های زمستان در مناطق معتدل خیلی کوتاه هستند. بنابراین، با ارائه نور مصنوعی به درختان بونسای، می توانید کمبود نور خورشید را جبران نمایید.


در حالت ایده آل، باید از نور مصنوعی قبل از طلوع خورشید و پس از غروب خورشید استفاده کنید.


🔰 به عنوان مثال، شما ممکن است تقریبا دو ساعت در طول دوره بین نوامبر و دسامبر (آبان و آذر ماه )

و حدود 3 ساعت بین ژانویه و فوریه ( دی و بهمن ماه)

و حدود یک ساعت در طول دوره بین ماه های مارس و اکتبر (مهر و اسفند )، برای درختان بونسای نور مصنوعی تهیه کنید.

👈 با این حال به این نکته باید توجه داشته باشید، مدت زمانی که گیاهان به نور مصنوعی نیاز دارند، به محل اقامت و منطقه زمانی شما بستگی دارد.


⚠️ لامپ های معمولی فلورسنت هرگز جایگزین نور روز برای درختان بونسای شما نمی شوند. نور تولید شده توسط این لامپ ها هرگز نمی تواند جایگزین نور روز طبیعی شود. اگر از این چراغ ها برای جبران نور روز استفاده کرده باشید، متوجه خواهید شد که بونسای شما به علت گرمای بیش از حد تولید شده از لامپ های معمولی رشته ای، رنج می برد.


Ⓜ️ منبع : www.herbs2000.com

ترجمه: سیدمحمد جواد موسوی- انجمن بونسای قم

/ 0 نظر / 13 بازدید